Zvanična internet prezentacija
Grad Bijeljina

Kup u Bijeljini, "Radnik" u Evropi

2016-05-19

Fudbalski klub "Radnik" iz Bijeljine je osvajanjem Kupa BiH ostvario istorijski uspjeh i prvi put se će se takmičiti u kvalifikacijama za Ligu Evrope. U revanš-utakmici rezultatom 3:0 je savladana tuzlanska "Sloboda", a utakmica je igrana pred oko 4.000 gledalaca koji su ispunili tribine Gradskog stadiona do poslednjeg mjesta. Ovim uspjehom bijeljinski klub je ovjerio i epitet najprijatnijeg fudbalskog iznenađenja u BiH u tekućoj sezoni.

Igrači "Radnika" su poveli u prvom poluvremenu golom Dušana Hodžića, a u nastavku utakmice dva gola je postigao Samir Memišević i tako zapečatio sudbinu tuzlanskog tima.

U narednom periodu osvajače Kupa BiH očekuje i finalna utakmica fudbalskog kupa Republike Srpske protiv "Slobode" iz Novog Grada