Zvanična internet prezentacija
Grad Bijeljina

U Bijeljini obilježen Vidovdan


Svečanom liturgijom i lomljenjem slavskog kolača, u Spomen-hramu Svetog mučenika kneza Lazara i svih svetih mučenika srpskih u kasarni „Vojvoda Stepa Stepanović“ u Bijeljini, danas je obilježen Vidovdan - krsna slava ove crkve, Vojske Republike Srpske i 3. pješadijskog Republika Srpska puka Oružanih snaga BiH.

Vidovdan nije samo svetkovina, već je to duboki simbol časti i hrabrosti, poručio je pukovnik Miroslav Baljak, komandant kasarne „Vojvoda Stepa Stepanović“, dodavši da je Vidovdan svetionik koji nam ukazuje na put kojim treba da idemo i prilika da se sjetimo svih stradalih za slobodu koju danas uživamo.

Svečanosti je prisustvovao i gradonačelnik Bijeljine Ljubiša Petrović. 
- Čestitam Vidovdan svim oficirima, podoficirima VRS, našim demobilisanim borcima , pripadnicima Trećeg pješadijskog Republika Srpska puka. Takođe,  želim da se zahvalim našim ocima što smo danas u hramu koji je posvećen Svetom knezu Lazaru i kosovskim junacima uznijeli molitvu ka Gospodu Bogu, u sabranju da nam se stradanja nikada više ne ponove i da sa vječnom slavom i zaduženjem svih naših predaka počev od samog Kosovskog boja, pa na ovamo, nikada ne zaboravimo njihovo stradanje. Naša je dužnost da im prinosimo vječni pomen i da budućim generacijama prenosimo sve ono što je važno da sačuvamo mir, slobodu i da učinimo sve da nam se stradanja nikada više ne ponove - poručio je Petrović ovom prilikom.