Центар за социјални рад у новом објекту
Градоначелник Бијељине Мићо Мићић озваничио је данас наставак рада Центра за социјални рад у новоизграђеном објекту, истакавши том приликом да ће радници Центра од сада моћи да пруже квалитетније услуге корисницима, посебно када је ријеч о Дневном центру за дјецу са посебним потребама.
- Изградња зграде започета је након поплава 2014. године, када је стари монтажни објекат био поплављен. Градска управа је искористила повољан кредит Свјетске банке за обнову зграда које су уништене током поплава, који подразумијева пет година грејс периода и отплату на 20 година, са каматом од само један одсто. Резултат је савремен објекат и виши ниво услуга - навео је Мићић.
Према његовим ријечима, у згради чија је изградња коштала 3,1 милион конвертибилних марака, осим канцеларија Центра за социјални рад, налазиће се и друге институције.
- Овдје су смјештени и Дневни центар за дјецу са посебним потребама, Дневни центар за дјецу у ризику, док је улаз у зграду са друге стране намијењен запосленима у Савезу општина и градова, а у згради су смјештене и канцеларије Дирекције за изградњу и развој Града. Посебно бих захвалио Влади Јапана и донаторима који су нам помогли у изградњи и опремању Дневног центра за дјецу са посебним потребама, у износу од 650.000 КМ – поручио је Мићић.
Градоначелник Бијељине је нагласио да је овај Дневни центар спреман за коришћење, али да ће, највјероватније, бити у функцији од септембра.
- Тренутно се боримо са веома опасним вирусом, спроводимо све мјере Републичког и Градског штаба за ванредне ситуације, па ће и корисници морати да сачекају са уласком у нове просторије – јасан је Мићић.
Директор Центра за социјални рад Милорад Софренић навео је да су услови у новом објекту обезбијеђени према највишим свјетским стандардима.
- Канцеларије за рад запослених су изграђене по највишим стандардима и сада много растерећеније можемо да рјешавамо врло деликатне проблеме породично-правне заштите, него раније - истакао је Софренић.
Он је истакао да ће до септембра Центар за социјални рад морати да запосли раднике одређених професија, као што су специјални педагози, специјални васпитачи и дефектолози.
- Тако ћемо потпуно бити спремни за пријем дјеце са посебним потребама и њихов боравак током дана, а претпостављамо да ће дневно у Центар долазити између 40 и 60 такве дјеце – додао је Софренић.
Површина нове зграде Центра за социјални рад износи више од 2.500 метара квадратних и налази се поред Градског парка, у Улици потпоручника Смајића.