Документи

Вијести

ФК Радник по шести пут побједник Купа Републике Српске

slika

Фудбалери Радника су у Приједору одбранили трофеј у Купу Републике Српске, савладавши у финалној утакмици 25. издања овог такмичења екипу ФК „Крупа“. Резултат након регуларног дијела меча је био 1:1, а Бијељинци су до побједе дошли након бољег извођења једанаестераца и укупног резултата 6:5.
Побједом у овогодишњем Купу, „Радник“ је дошао до шестог трофеја у овом такмичењу и до друге одбрањене титуле, изједначивши се на првом мјесту по успјеху у Купу Српске са бањалучким „Борцем“.
У не баш претјерано динамичној и квалитетној игри, по веома тешком терену, фудбалери Радника су повели у 38. минуту, када је Душан Мартиновић сјајно центрирао са лијеве стране, а на другој стативи лопту сачекао Ирфан Хаџић, поклонио се и главом затресао мрежу Крупљана. Седам минута касније, Крупа је изједначила након што се лопта одбила на полуволеј Слободану Милановићу, који је погодио „Радников“ гол са 20 метара.
У 86. минуту Крупа је могла до побједе. Имали су шансу преко Игора Макитана, који је после корнера погодио пречку, а у наставку акције су фудбалери Радника отклонили лопту са гол линије и тако обезбједили пенал лутрију. Ту је пресудила шеста серија, када је Петар Бановић шутирао високо преко гола. Прије тога, Бранислав Ружић је одбранио шут Радосава Алексића у другој серији, док је Велибор Ђурић у четвртој серији шутирао поред гола.
Освајањем трофеја завршена је успјешна такмичарска сезона у „Раднику“, након што је у Премијер лиги БиХ освојено 5. мјесто.
-  Ови момци су још једном показали да су сјајни. Добар рад  је још једном дошао до изражаја. И Крупа је била добра и они имају сјајну екипу, али ми смо за нијансу били бољи, морам рећи и срећнији, приликом извођења пенала. Сви смо презадовољни у клубу и честитке свим структурама, јер је ово плод доброг рада – поручио је тренер „Радника“ Младен Жижовић.

РАДНИК - КРУПА 6:5 (1:1, 1:1)

Стадион: Градски стадион у Приједору. Гледалаца: 1.500. Судија: Александар Његомировић (Прњавор). Стрелци: Хаџић у 38. минуту за „Радник“, а Милановић у 45. минуту за „Крупу“. Стрелци из пенала: Мартиновић, Васић, Глишић, Окић и Срећковић за „Радник“, а Николић, Милановић, Миросављевић, Марјановић за „Крупу“.